Autor Wątek: Valkyrie Profile 2 Silmeria  (Przeczytany 10985 razy)

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 12, 2011, 08:18:39 pm »
ta zdeka zasysa ale cerafika ma przezabawnego ;x no ale czeba 3x przemęczyć grę i załapać fabułe bo serafik naśmiewa się z bohaterów (najbardziej mnie rozśmieszyła hrist próbująca zabić bohatera za to że jej tytuł zabrał i argumentując faktem że jest to 'valkyrie profile' a nie 'mortal profile' ;x )
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2011, 08:21:09 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 18, 2011, 12:32:57 pm »
A ja mam pytanko, odnośnie VP2S. Jestem przed dwoma ostatnimi walkami w grze z Tradescental Being i Anarchic Entity. Ciekawi mnie jak wygląda sprawa po ukonczeniu gry. Wiem że już mogę wejść do Seraphic Gate. Czy jest opcja New Game + czy coś w tym rodzaju? Oraz czy zresetuje mi się exp i wszystkie sealstony jakie zdobyłem będę musiał zdobywać jeszcze raz? Czy wygląda może to w ten sposób, że po obejrzeniu napisów końcowych mozemy jedynie wejść sobie do Seraphic Gate i tam się bawić. Gdzieś wyczytałem że po ukończeniu dostajemy możliwość gry na trudniejszym poziomie. I że coraz to kolejne przejście zwiększa ten poziom. Dlatego też między innymi ciekawi mnie czy zostaje nasz exp i sealstony. Bo jeśli nie to teraz nie będę bawić się w maksymalizację postaci i zbieranie sealstonów bo zrobię to na ostatnim przejściu.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 18, 2011, 01:10:49 pm »
well wydawało mi się że seale przechodza do ng+ ale na internetach pisze ze nic nie rpzechodzi, jedyne co się zmienia to to że moby są silniejsze i można zmienić muzykę podczas walki

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 18, 2011, 05:58:41 pm »
Kurcze jeśli to prawda to drętwo. Reset leveli to nie byłby żaden problem, ale jak selastony nie przechodzą to kiepsko tym bardziej że niektóre kosztują po 30 000 kryształów. Miałem nadzieję że będę mógł sobie to rozłożyć na kilka przejść, a widocznie tak nie będzie. Nie ma jakiegoś sealstona który mnoży zdobywane kryształy? :)

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 18, 2011, 07:39:37 pm »
właśnie był ale nie pamiętam jakim kosztem albo za kasę albo za expa

... a nie to na expa kosztem kasy więc nie ma ;x jedynie można alchemy tomem przetwarzać grupkę mobów
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2011, 07:45:37 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 18, 2011, 08:49:06 pm »
Niedobrze, cholercia. Czeka mnie długie przechodzenie gry na 100%. Jeszcze PS2 mi wybuchnie. Dość trudne te ostatnie walki. Szczególnie ostatnia z ostatnich z anarchic entity. Jeden mały błąd i po zabawie. Teraz jestem na etapie zdobywania sealstona Chasm Wrath który ma właściwość zmniejszania ochrony przed magią i obrony do 1/4. Szczęście, że mam wyrobione skille takie jak Toughness, Survival i First Aid. Musiałbym jeszcze trochę Metabolizerów od Hydry zdobyć i powinienem dać radę. Zanim to wszystko uzbieram będę na 60lvl. Szkoda tylko, że jak Alicja się przemienia to ląduje z 50lvl. Ale i tak wymiata kobieta. Jej soul crash jest potężny.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2011, 08:50:02 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwca 18, 2011, 09:20:03 pm »
Właśnie ukończyłem pewną grę na PS2 i tak myślę, czy warto kupić te Valkyrie Profile?

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwca 18, 2011, 10:03:47 pm »
Czy warto kupić Valkyrie Profile 2? Jasne że tak. Choć nie każdemu się podoba. Jest tam bardzo odmienny system walki od innych jRPG. Dodatkowo jeśli nie lubisz tolkienowych klimatów to gra ci się nie spodoba. Dużo nawiązań do nordyckiej mitologii. Ale jak dla mnie gra jest niemal idealna.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwca 18, 2011, 11:17:05 pm »
tyle ze można nie zrozumieć niektórych wątków (głównie tyczących lezarda) jak się nie grało w vp1

hmm skoro jesteś pod koniec może mi wytłumaczysz to:
~Ending Variation~
Beat the final boss without using Valkyrie. There will be a variation for few
seconds during the ending.

a jeśli to to co myślę to opisz te kilka sekund ;f
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2011, 11:17:42 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwca 19, 2011, 07:23:50 pm »
Hm tyle że już przeszedłem grę i walczyłem walkyrią. Ale mam zapis przed walką i zobaczę jak to wygląda. Znaczy że kilka momentów w zakończeniu będzie inne.

Poza tym gra to istne cudo. Ma u mnie ocenę 11/10. Szkoda tylko że wszystko się zresetowało. Od nowa muszę grindować i zdobywać sealstony co jest najgorsze ze wszystkiego.

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwca 20, 2011, 04:53:43 am »
Skoro Kalwa to mówi, to zainteresuję się pierwszą częścią na PSX. Po wymęczeniu kupię VP2: S. Dzięki za pomoc.

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwca 20, 2011, 05:12:13 am »
Łażenie lewo prawo jest wporzo w pierwszej części. Rozstraja mnie natomiast w tej drugiej części. Ta kamera tak zakręca czasem, w trybie walki zaś pełne pole do poruszania się. Chwilę się musiałam przyzwyczajać.
Rozważając taki tryb ogólnie, to nie podoba mi się to wcale, w jednej-dwóch grach jeszcze ok, dalej jest to dla mnie limitujące. W lewo prawo, to sobie może Mario chodzić.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwca 20, 2011, 12:39:28 pm »
a mi właśnie takie lewo prawo pasuje, castlevania straciła swój urok jak przeszli z tego na 3d

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwca 20, 2011, 07:06:27 pm »
Mi też się to podobało. To taki ukłon w stronę fanów jedynki i taka odmienność względem innych gier. A VP2S starą grą nie jest bo wyszła w 2007 roku.

DarkAura, oby gra spodobała ci się tak jak mi.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2011, 07:09:51 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwca 20, 2011, 09:39:49 pm »
To taki ukłon w stronę fanów jedynki i taka odmienność względem innych gier. A VP2S starą grą nie jest bo wyszła w 2007 roku.
No tak tak, wiadomo, że to zabieg celowy, podkreślający charakter gry. Gdyby chcieli, to by zrobili inaczej, dlatego aż tak się nie wpieniam.

a mi właśnie takie lewo prawo pasuje, castlevania straciła swój urok jak przeszli z tego na 3d
Ja tam jestem dziecko późniejszej ery, zamiłowanie do gier zaczęło się u mnie od jakże rozbudowanej gry jak na swoje czasy - Chrono Cross. Tam jest taka swoboda, że każdą późniejszą grę oceniałam przez pryzmat tego tytułu. Nie jestem człowiekiem ery fascynującej się 16bitówkami etc. Stara Castlevania nie zrobi na mnie wrażenia, bo zaczęłam od lepszego tytułu. To i tak cud, że zeszłam do VP1, nie lubię w takie gry grać (dlatego FFów 1-6 nie ruszyłam i nie uważam, że grzeszę). Ale coś o grafice na miarę Breath of Fire IV już jest dla mnie przyzwoite. :3

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwca 20, 2011, 10:04:06 pm »
Według mnie grzeszysz. Ale to tylko moja osobista opinia ;).

Przyznam się bez bicia, że ja sam nie zaliczyłem wszystkich fajnali od 1-6. Ale tylko dlatego że skończyłem z piractwem jakiś czas temu. Dziś te gry do najtańszych i najłatwiej dostępnych nie należą. Ale zdobędę je i na nowo odkryję magię oldschoolu. Bo te gry mają w sobie magię. Może to wynika z tego, że kiedyś developerzy nie kombinowali jak tu zrobić grafikę która wszystkich pozamiata, a nawet jeśli to nie było to tak pracochłonne jak dzisiaj. Może to dlatego fabuły tych starych fajnali są takie zajebiście wypieprzone w kosmos. I może dlatego te gry są tak cholernie grywalne, że nawet po wielu latach wciąż chce się w nie grać. Bo można w łatwy i legalny sposób dostać to na PSN. Ale Valkyrie Profile 2 ma przecudną grafikę, zajebistą grywalność i bardzo ciekawą fabułę. To trochę taki wyjątek. To samo tyczy się chyba Final Fantasy X. Fabuła wymiata i grafika na tamte czasy to też był wypas. Trzeba było dwa razy przejść grę żeby zrozumieć fabułę bo za pierwszym podejściem miało się opad szczęki ze względu na grafikę ;). Just kiddin'. Anyway, takie moje zdanie i se je wyraziłem.

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwca 20, 2011, 10:27:16 pm »
Nie czytałem ostatnich postów, sorry. Skończyłem na tym, jak Kalwa mówił o trudnych walkach z Anarchic Entity. Powodzenia w walce z pewnym dodatkowym bossem(nie chcę Ci spoilerować) w Seraphic Gate, pobiłem przy nim mój rekord najdłuższej walki, 1h 20min jeśli dobrze pamiętam. Ta walka doprowadzi Cię do ku**icy. Rafielle, to straszne że nie interesują Cię FF4-6. Pieprzyć grafikę, najważniejsza jest fabuła, wtedy sytem i na samym końcu grafika, tak ja oceniam gry.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwca 20, 2011, 10:51:39 pm »
Do Seraphic Gate zajże, ale trochę później. 1h 20m? Szalone. Ale ciekawe. W sumie gdybym nie włożył w skille to i bym z anarchic entity walczył około godziny.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwca 21, 2011, 12:34:10 am »
Cytuj
Powodzenia w walce z pewnym dodatkowym bossem(nie chcę Ci spoilerować) w Seraphic Gate, pobiłem przy nim mój rekord najdłuższej walki, 1h 20min jeśli dobrze pamiętam. Ta walka doprowadzi Cię do ku**icy.
chodzi ci o te małe szybkie? to to się da ubić? ;x zresztą w vp: cotp w serafiku tez były i tez mega potężne, ale na cheatach je roztrzaskałem :F

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 13, 2012, 11:48:25 pm »
No w końcu dorwałem w me pazerne łapska PSX'a i kupiłem VP1. I jak? Hm. . Kalwa miałeś rację, spodobała mi się obłędnie. Głównie za Jej ciekawą odmienność. To łażenie w lewo i prawo ma swój cholerny urok, system walki - cudo! Dopiero gdzieś od czwartego chapteru daje pełnię swoich rozwiązań taktycznych, ale do tego czasu frajda też jest nieziemska. Bossowie - ciekawi. Historia każdej postaci, opisanie Jej także strasznie mi się spodobało. Poprowadzenie fabuły trochę mnie denerwowało(te punkty. .), ale gdyby nie było to uwarunkowane fabularnie, to byłby to gigantyczny minus. A tutaj mi się to spodobało, bo jak pomyślałem o grach ,,nadchodzi koniec świata! . .ale czekaj. .chyba muszę poexpić! Aj te dwie godziny przecież nic nie zmienią!" to mi się bełta zachciało puścić dalej niż widzę. Ogólnie jeden wielki plus dla kwadratowców. Czekam na kupienie drugiej części.