Autor Wątek: Problemy z naszymi komputerami  (Przeczytany 73536 razy)

Offline skrabson

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #440 dnia: Stycznia 09, 2008, 01:40:00 pm »
o auroxa mi chodzi .. moj internet trzeba z plyty zainstalowac inaczej moj komputer w ogole karty nie widzi

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #441 dnia: Stycznia 23, 2008, 06:42:50 pm »
Znowu coś nie tak z kompem mam.

Od jakiegoś czasu laguje mi dźwięk. Za każdym razem, kiedy komp próbuje z siebie wyksztusić jakiś dźwięk, następuje lag trwający jakieś 2 sekundy. Jest to szczególnie uciążliwe np. przy przeglądaniu folderów (przy wchodzeniu do folderu jakiś dźwięk jest) albo przy dostawaniu wiadomości na GG. Przeinstalowywałem stery do karty dźwiękowej i bawiłem się w ustawieniach dźwięku, ale nic nie pomogło. Jakiś pomysł? Anyone?

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #442 dnia: Stycznia 23, 2008, 06:50:43 pm »
it wasn't me !
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #443 dnia: Stycznia 23, 2008, 06:53:28 pm »
No kurde, nie zakładałbym się, czy to się nie zaczęło, jak mi kilka dni temu system.ini rozwaliłeś

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #444 dnia: Stycznia 23, 2008, 08:30:56 pm »
Znowu coś nie tak z kompem mam.

Od jakiegoś czasu laguje mi dźwięk. Za każdym razem, kiedy komp próbuje z siebie wyksztusić jakiś dźwięk, następuje lag trwający jakieś 2 sekundy. Jest to szczególnie uciążliwe np. przy przeglądaniu folderów (przy wchodzeniu do folderu jakiś dźwięk jest) albo przy dostawaniu wiadomości na GG. Przeinstalowywałem stery do karty dźwiękowej i bawiłem się w ustawieniach dźwięku, ale nic nie pomogło. Jakiś pomysł? Anyone?
format C

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #445 dnia: Stycznia 23, 2008, 09:12:15 pm »
Znowu coś nie tak z kompem mam.

Od jakiegoś czasu laguje mi dźwięk. Za każdym razem, kiedy komp próbuje z siebie wyksztusić jakiś dźwięk, następuje lag trwający jakieś 2 sekundy. Jest to szczególnie uciążliwe np. przy przeglądaniu folderów (przy wchodzeniu do folderu jakiś dźwięk jest) albo przy dostawaniu wiadomości na GG. Przeinstalowywałem stery do karty dźwiękowej i bawiłem się w ustawieniach dźwięku, ale nic nie pomogło. Jakiś pomysł? Anyone?
Zobacz czy nie masz jakichś podejrzanych procesów, które pożerają pamięć. Najlepiej użyj do tego Hijackthis. Albo przeczyść wentylator.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

MarvelliX

  • Gość
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #446 dnia: Stycznia 24, 2008, 12:56:16 pm »
albo zmienic windowsa ;f

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #447 dnia: Września 04, 2008, 10:59:35 pm »
Napisałem to już na dwóch innych forach, no ale tutaj też nie zaszkodzi...

Założyłem taki temat na konkurencyjnym forum, ale nikt mi nie odpowiedział, więc próbuję szczęścia u was heh...

Nie tak dawno temu wymieniłem bebechy mojemu PCtowi, aby w końcu dogonić trochę cywilizację i móc pograć w jakieś gry o większych wymaganiach i Saper. Włożyłem w to trochę ponad 1000 PLN, sprzęt może nie absolutnie najlepszy i z najwyższej półki, ale według znajomych informatyków całkiem przyzwoity:

Procek: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+, 3009 MHz
Grafika: ASUS EAH3850 Series  (256 MB)
RAM: 2GB w dwóch kościach
Płyta główna: ASUS M3A32-MVP Deluxe (co prawda Everest tego nie widzi, no ale wiem co tam wkładałem do środka heh)

Problem polega na tym, że granie w gry 3D, chociaż nie są one super wymagające, sprawia że mam momentami prawdziwy slideshow, gra tnie jak diabeł i rozrywka nie jest już taka, jaka być powinna. Najpierw ten problem miałem przy Company of Heroes, ale go zignorowałem, bo pomyślałem, że może aż takiego dobrego kompa nie mam, żeby to pociągnąć. No ale jak HoM&M5 zaczęło mi ciąć podobnie i to na minimalnych detalach, to zrozumiałem, że coś tu nie gra.

Update'owałem sterowniki zarówno do procka jak i grafiki, zainstalowałem masę jakiegoś oficjalnego software'u, co to mi podobno miał pomóc (nowszego Catalysta, coś co się wabi Smart Doctor, Dual-Core Optimizer itp. itd.), zmieniałem różne ustawienia, lecz problem nie znika. Sprawdziłem dokładniej jak to wygląda za pomocą 3DMark'a i wyniki tylko pogłębiły moje obawy - w większości testów wyciągałem poniżej 15FPS, a w momencie, kiedy sprawdzana była wydajność procka, prędkość spadała nawet poniżej 1FPS, czyli idzie sobie w łeb strzelić.

Głównym podejrzanym jest według mnie procesor, choćby dlatego, że Herosi tną mi praktycznie tak samo, zarówno na minimalnych, jak i pełnych detalach i na każdej rozdziałce. Problem w tym, że zainstalowałem każdy software ze strony oficjalnej AMD i problem dalej nie znika. Problem może tkwić w płycie głównej? Sprzęt jest dobry, więc wydaje mi się, że to kwestia software'u albo ustawień... w każdym razie, jestem w tej chwili bezradny.

Tak, mam aktualny DirectX heh...
Nie, nic się wewnątrz nie przegrzewa (grafika jest poniżej 50 celciuszy, rdzenie procka, według Everesta, mają odpowiednio 50 i 43 celciusze)
Nie, to raczej nie wirus, ani nic podobnego

Jakieś pomysły?

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #448 dnia: Września 04, 2008, 11:13:19 pm »
Pewnie dla wielu głupio to zabrzmi, ale być może występuje konflikt procesora i płyty głównej... Teraz pewnie wiele osób zacznie się dławić własną śliną ze śmiechu, lecz widziałem już podobne przypadki (kumpel po zakupie  nowego kompa też przez pół roku jeździł do serwisu zanim doszli co jest nie tak.)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #449 dnia: Września 04, 2008, 11:14:40 pm »
Może zupdate'uj BIOSa do płyty głownej, czasem starszy bios powoduje konflikty z pamięcią RAM. Ja bym podejrzewał kartę graficzną raczej, ewentualnie RAM.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #450 dnia: Września 05, 2008, 12:08:43 am »
Musiol - You saved the day. Nie wiem dlaczego, ale po reinstalacji BIOSu mam 3x lepszy wynik na 3DMarks niż miałem dotychczas.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #451 dnia: Października 09, 2008, 10:53:04 pm »
Syf, syf, po trzykroć syf!!!

Coś mi się włamało na konto mailowe i wysyła spam do losowych ludzi z mojego adresu. Dowiedziałem się o tym, bo od wczoraj dostaję mail'e w sprawie "Mail Delivery System". Podjąłbym jakieś kroki, ale nie specjalnie wiem jakie, bo w sumie to mogło być zrobione na trzy różne sposoby. Albo mam jakiegoś trojana na kompie, a raczej nie mam, bo Avira takie śmieci powinna wykryć. Albo coś mi się włamało na skrzynkę w Onecie i z tego poziomu wysyła mail'e, ale Onet też ma jakąś kontrolę zapobiegawczą przeciw takim rzeczom zdaje się. No i po trzecie, ktoś mógł się pode mnie podszywać, wysyłać maila z własnego miejsca i mojego maila jakimś magicznym sposobem wklejając w nadawcę.

Ktoś się z czymś takim spotkał i wie może jak z czymś takim walczyć?

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #452 dnia: Października 10, 2008, 01:18:06 pm »
gmaila se zalatw ;f google nadziany i wie jak walczyc ze spamem i wirusami
skoro juz ci zaczol wysylac to raczej juz se nie powalczysz mozesz konto zamknac moze albo adminom zglosic i niech ini sie tym martwia ;f spotkalem to tylko w formie oczymanego mejla od arda (temat nazwany usmieszkiem) i microsofta (temat nazwany patchem ktory trzeba szybko zainstalowac) z wirusem - oba oraz kilka innych zachowalem ;f
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2008, 01:18:51 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #453 dnia: Października 11, 2008, 08:24:14 pm »
Czy ktoś zna skrypt do linii poleceń, który będzie powodował, że jakiś program (np. notatnik) będzie się włączał o danej godzinie ?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #454 dnia: Października 12, 2008, 12:47:45 pm »
nie znam skrypta ale znam program ktory to potrafi moze jak zrozumiesz jego dzialanie jakims cudem to sie dowiesz jak to zrobic ;f

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #455 dnia: Października 12, 2008, 01:23:25 pm »
Nah. Musiałem napisać plik wsadowy, który by to robił na dzisiaj na Systemy Operacyjne, ale to dawno i nieprawda.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Nutria

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #456 dnia: Lutego 07, 2009, 06:09:55 pm »
 :huh:
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2009, 03:41:19 pm wysłana przez Nutria »
"Wiecie czego nienawidzę? Chamstwa.Natykam się na takich osobników coraz częściej i wiem, że reaguję zbyt emocjonalnie, ale ja jestem jedną wielką emocją i nienawidzę kiedy ktoś mnie obraża.(...)Nienawidzę chamów.
Najgorsze jest to, że emocjami nic nie zdziałam. Nie zmienię ich zachowania. Nie wpłynę na nich w żaden pozytywny sposób. Jedynie podsycę ich chamstwo."  http://cheyenne.bloog.pl

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #457 dnia: Lutego 07, 2009, 06:44:55 pm »
Cytuj
A czy ktoś wie może co zrobić ze zwieszającą się Operą?

Tak. Wywalić ją i zainstalować Firefoxa.

Offline Nutria

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #458 dnia: Lutego 07, 2009, 06:46:23 pm »
 :huh:
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2009, 03:43:50 pm wysłana przez Nutria »
"Wiecie czego nienawidzę? Chamstwa.Natykam się na takich osobników coraz częściej i wiem, że reaguję zbyt emocjonalnie, ale ja jestem jedną wielką emocją i nienawidzę kiedy ktoś mnie obraża.(...)Nienawidzę chamów.
Najgorsze jest to, że emocjami nic nie zdziałam. Nie zmienię ich zachowania. Nie wpłynę na nich w żaden pozytywny sposób. Jedynie podsycę ich chamstwo."  http://cheyenne.bloog.pl

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #459 dnia: Lutego 07, 2009, 06:53:37 pm »
Próbowałaś reinstalować? Jak nie, to spróbuj. Jak tak, to spróbuj jeszcze raz, ale tym razem użyj tego:
http://www.revouninstaller.com/

Po czym zainstaluj Operę znowu. To podobno pomaga na zawieszającą się Operę.

Chociaż mój wcześniejszy pomysł lepszy.