Autor Wątek: God of War  (Przeczytany 9053 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
God of War
« dnia: Stycznia 14, 2007, 12:27:42 pm »
God of War


Jedna z najlepszych gier na PS2. Zajebisty gameplay, grafika oraz dzwiek sprawiaja ze gdy juz zaczniesz grac poprostu chcesz przejsc te gre do konca.

Pamietam ze na poczatku nie chcialo mi sie wogole zabierac za ten tytul bo swoimi realiami nie przyciagal mnie ni huhu, mitologia grecka, spoko to nie jest zla rzecz ale jednak grac mi sie w gre z takim designem nie chcialo, znacznie bardziej mnie przyciagaja do siebie japonski design, dlatego tez Devil May Cry na pierwszy rzut oka przyciagal mnie o wiele bardziej i mimo iz twierdze ze God of War to lepsza gra niz DMC (choc jednak inna bo DMC to bardziej slasher a GoW to jednak takie bardzie przygodowe), to wlasnie design ma lepszy DMC no i main hero w postaci Dantego jest dla mnie o wiele lepszy niz Krotos. No ale wiadomo to calkiem inna kultura inny design.

Tak czy inaczej w koncu kiedys go wlaczylem pogralem chwile, no i sie wkrecilem, gierka wciaga mocno i ukonczylem ja chyba w 2-3 dni, co nie jest zadnym wielkim wyczynem bo gra nie jest jakas dluga (co zaliczam do plusa) ale ja nawet jak mi sie gra podoba to i tak pozniej robie przewy i zawze zanim ja ukoncze to mija wiele dni/tygodni/miesiecy.

Niedlugo na PS2 ukaże sie sequel -God of War 2 i bedzie poprostu swietny, szykuje sie jedna z ostatnich wielkich gier na PS2 ktorej poprostu nie bedzie mozna sobie podarowac. Dzis wlasnie widzialem kilka nowych filmkow no i gra bedzie miazdzyla. Pozycja obowiazkowa, polecam obadac filmiki ponizej bo trwaja mniej niz minute a zapowiadaja konkretny sequel ;]

http://streamingmovies.ign.com/ps2/article/755/755388/gow2_011207_01_wmvlowwide.wmv
http://streamingmovies.ign.com/ps2/article/755/755388/gow2_011207_02_wmvlowwide.wmv
http://streamingmovies.ign.com/ps2/article/755/755388/gow2_011207_03_wmvlowwide.wmv
http://streamingmovies.ign.com/ps2/article/755/755388/gow2_011207_04_wmvlowwide.wmv

Plus pare screenow:
http://www.gfdata.de/archiv01-2007-gamefront/2666.html


Ogladajac filmiki az sie niechce uwiezyc ze to stare dobre PS2 ^^'
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2007, 12:32:26 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline -MaTT-

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
  • Owner of the Lonely Blade
    • Zobacz profil
Odp: God of War
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 14, 2007, 12:40:08 pm »
Zajebista giera ;] Zawsze interesowała mnie grecka mitologia, więc z zapałem chwyciłem po ten tytuł :D Jedna z lepszych w jakie grałem. Z niecierpliwością czekam na drugą część. 
"It all ends here....
Right Here. Right Now!"

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: God of War
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 14, 2007, 12:44:51 pm »
Dla mnie średniak <unika lecącej cegły>. Doszedłem do połowy gry po czym zawiesiła mi się i już dalej nie chciało mi się grać. Dla mnie to taki DMC w starożytności z większą ilością krwi. Czyli nothing special.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: God of War
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 14, 2007, 01:47:28 pm »
Dla mnie średniak <unika lecącej cegły>. Doszedłem do połowy gry po czym zawiesiła mi się i już dalej nie chciało mi się grać. Dla mnie to taki DMC w starożytności z większą ilością krwi. Czyli nothing special.
Nie mam zamiaru ofkoz cie krytykować bo to kwestia gustu, ale tak z ciekawosci zapytam... pamietasz gdzie mniej wiecej doszedles? Byles juz na pustyni podczas burzy piaskowej co trzeba bylo zabijac te latajace sziksy?


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: God of War
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 14, 2007, 01:53:51 pm »
W sumie to trochę dziwie się że temat jest dopiero teraz, nawet sam go chciałem kiedyś założyć ;]. Nie zgadzam się z Butzem że gra jest tylko średnia. W GoW najbardziej spodobał mi się cały ten klimat mitologicznej grecji który został oddany tak dobrze że chyba lepiej się tego zrobić nie dało (obok SotC IMO najbardziej klimatyczna gra na PS2). Oprawa AV to już klasa sama w sobie (zawłaszcza wygląd niektórych scenerri zwala z nóg). Po za tym ciekawie opowiedziana fabuła i oryginalny główny bohater. System walki jest śwetny ale dla mnie lepszy i bardziej rozbudowany ma jednak DMC3. Przydałoby się też więcej bossów bo coś ich tam trochę mało, ale za to walka z Hydrą wymiata. Podsumowując, jedna z najlepszych gier na PS2, jeżeli nie najlepsza.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: God of War
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 14, 2007, 02:05:35 pm »
Dla mnie średniak <unika lecącej cegły>. Doszedłem do połowy gry po czym zawiesiła mi się i już dalej nie chciało mi się grać. Dla mnie to taki DMC w starożytności z większą ilością krwi. Czyli nothing special.
Nie mam zamiaru ofkoz cie krytykować bo to kwestia gustu, ale tak z ciekawosci zapytam... pamietasz gdzie mniej wiecej doszedles? Byles juz na pustyni podczas burzy piaskowej co trzeba bylo zabijac te latajace sziksy?
Ja doszedłem do tego dupnego ziomka na pustyni. Potem gra mi się wiesza jak chcę na nim zasejwować i jak przechodzę przez most na nim.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: God of War
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 14, 2007, 02:13:46 pm »
Gra po prostu rewelacja. Doskonale oddana średniowieczna Grecja ze swą brutalną mitologią. Genialny klimat, fabuła, bohater, muzyka, po prostu Geniusz w całej okazałości. Tez z niecierpliwością czekam na GoW II, który powinien być gdzieś w Marcu.
I'm in Space!

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: God of War
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 14, 2007, 02:20:58 pm »
Cytuj
Ja doszedłem do tego dupnego ziomka na pustyni. Potem gra mi się wiesza jak chcę na nim zasejwować i jak przechodzę przez most na nim.
A no juz mi sie przypomnialo bo mi mowiles ;]
Pozniej moim zdaniem bylo juz lepiej choc jak do tej pory ci sie nie podobalo to nie byloby sensu grać.

Mi sie zajebiscie podobalo jak spadalismy do Hadesu i sama koncowka jak walczylismy "z samym sobą" (a właściwie dziesiątkami/setkami krotosow ;]).


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: God of War
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 14, 2007, 02:24:25 pm »
Cytuj
Ja doszedłem do tego dupnego ziomka na pustyni. Potem gra mi się wiesza jak chcę na nim zasejwować i jak przechodzę przez most na nim.
A no juz mi sie przypomnialo bo mi mowiles ;]
Pozniej moim zdaniem bylo juz lepiej choc jak do tej pory ci sie nie podobalo to nie byloby sensu grać.
Nie chodzi mi, że mi się nie podobało. Gra nawet miła, ale nic specjalnego. Przeszedł bym ją gdyby mi działała, ale jakoś mnie nie rwie, żeby ściągać kopię zapasową ;/ Szczególnie teraz...
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: God of War
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 14, 2007, 02:52:57 pm »
Cytuj
średniowieczna Grecja

... słabo średniowieczna powiedziałbym...

Gra jest faktycznie fajna, ale wielkim fanem tego typu rozrywki nie jestem i nigdy nie byłem. Kumple w to namiętnie grali, ja zabiłem tylko hydre i odstawiłem, prawdopodobnie szybko nie wrócę, bo gra wiesza się gdzieś w końcówce kumplom (pewnie słabego ripa mam). Takie połączenie Prince of Persia i DMC... a jakoś nie grzeje mnie ani PoP (pierwsza część mnie grzała heh), ani DMC... nie dla mnie ten GoW...

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: God of War
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 18, 2007, 06:15:33 pm »
Sony podalo ze God of War 2 ukaze sie w europie w drugim zamiast jak wczesniej myslano pierwszym kwartale 2007 roku ;/
Mam nadzieje ze to nie oznacza ze w USA gra tez bedzie pozniej niz przypuszczano ;/


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: God of War
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 15, 2007, 06:26:54 pm »
Wkurzony tym, że gra jest na DVD9, a w necie są RIPy, pojechałem sobie i zakupiłem oryginała. Po powrocie położyłem grę i grałem w FF XII, jakieś 3 dni temu uruchomiłem GoW, na początku było tak sobie, ale po 30 minutach stwierdziłem, że ta gra ma moc. W cholerę brutalna, pełno juchy, cycków, stworów, czyli odpowiednia gra dla 18+ ;] Bossowie przytłaczają ogromem i rozmachem, poziomem trudności i pomysłowością jak ich zabić. (dodam, że minigierka bzykania nałożnic jest dobrym pomysłem ;) )

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: God of War
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 02, 2007, 11:44:35 am »
Dzisiaj na GameTrailers ukazała się recenzja GoW 2. Gra dostała ocene 9.5 i wyglada poprostu niesamowicie, grafika miazdzy, dzwiek wypas, bossowie swietni, fabula tez zajebista podobno. Nie moge se doczekac az w to zagram. Jak ktos chce obejzec recenzje to tutaj link:
http://www.gametrailers.com/reviews.php?p=ps2

Rcenzja zajmuje cos okolo 70 mb jesli ktos chcialby sciagnac, da se ofkoz tez obejzec na streamigu.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: God of War
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 14, 2007, 01:00:22 pm »
GoW 2 od dzis na mininowej... zajmuje 6.61 GB takze musicie sie zaopatrzyc w duzo miejsca nadysku... tym bardziej ze pozniej trzeba to bedzie jeszcze rozpakowac ofkoz ;]


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: God of War
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 14, 2007, 01:21:58 pm »
GoW 2 od dzis na mininowej... zajmuje 6.61 GB takze musicie sie zaopatrzyc w duzo miejsca nadysku... tym bardziej ze pozniej trzeba to bedzie jeszcze rozpakowac ofkoz ;]
<odgłos pudła z Familiady> Swap Magic nie obsługuje płyt Dual-Layer. Musisz poczekać, aż przerobią go na DVD5 ;]
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: God of War
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 14, 2007, 01:27:33 pm »
Co ty gadasz? ;/ A te najnowsze SWAPy? ;/
Niezla lipa ;/


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: God of War
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 14, 2007, 02:57:54 pm »
Co ty gadasz? ;/ A te najnowsze SWAPy? ;/
Nuh-uh...żaden. Nawet najnowszy.

A nagrywanie na Dual-Layer i tak jest ryzykowne. Proces potrafi się zawiesić kiedy przechodzi z jednej warstwy na drugą. A same płyki DL są dość...drogie...

BTW. Przeszedłem wkońcu tego GoW i dalej jest dla mnie "meh...". Tzn. fajne były końcowe walki, ale poza tym to mogli dać więcej QTE jak w walce z Hydrą. Tak poza tym to ot zwykła chlastanka. Trochę taki chodzony Mortal Kombat z mieczami.
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2007, 03:01:42 pm wysłana przez DarkButz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: God of War
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 16, 2007, 11:07:59 pm »
Szkoda że dwójka jest na Dual Layer (w końcu mega grafika), a jak zrobią ripa na DVD5, to pewnie utną więcej niż tylko dodatkowe filmiki.
BTW Musiol mam takie pytanie. Był jakis filmik na początku, tak powiędzy tym co babka mówi o tym jak Kratos rzucił się z klifu, po czym wyskakuje pierwszy poziom (Polowanie na Hydrę).
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2007, 11:10:30 pm wysłana przez The_Reaver »
I'm in Space!

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: God of War
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 16, 2007, 11:10:00 pm »
Szkoda że dwójka jest na Dual Layer (w końcu mega grafika), a jak zrobią ripa na DVD5, to pewnie utną więcej niż tylko dodatkowe filmiki.
xD
GoW 'jedynka' też jest na Dual Layer, nie wierzysz? zapytaj Sola ;] chciałem sobie kopie zrobić z mojego oryginała, a tu lipa, only DL.
I to nie przez mega grafe, tylko mnóstwo bonusów...

BTW. GoW 2 w PSX Extreme dostał 10/10, 10 - grafika, 10 - dźwięk, 10 - grywalność, minusów brak, plusy wszystko

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: God of War
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 17, 2007, 11:30:41 am »
W N+ też dyszka ;]

BTW GoW 1 nie jest na Dual Layer chyba. Ja mialem na zwyklym DVD i nic nie bylo poucinane ani nic