Autor Wątek: Seria Star Ocean  (Przeczytany 47325 razy)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #400 dnia: Lutego 05, 2012, 07:08:03 pm »
Przeszedłem pierwszą płytę. Bez zachwytu, chociaż nie jest zły. Jak lubisz godzinami szwendać się po labiryntach, to powinno ci się spodobać.

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #401 dnia: Lutego 05, 2012, 09:24:04 pm »
Szwendanie się nie jest złe, o ile walki nie wyskakują co 5 kroków, a poza tym SO3 ma podobno niezły gameplay, więc powinno być ok, nie?

Aysnel, jestem fanem SO, podobnie jak Ty, więc skoro mówisz, że jest dobre, to dla mnie pewnie też będzie, hehe.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #402 dnia: Lutego 05, 2012, 10:57:13 pm »
Przez te kilka lat moje szaleństwo na temat serii Star Ocean już nieco opadło na rzecz innych gier, ale to nadal bardzo fajny cykl. Przeszedł bym też część 4 gdybym miał na czym...

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #403 dnia: Lutego 06, 2012, 12:16:30 am »
Niebawem i ja będę testowac więc też wystawię swoją opinię. Chwilę grałem i zapowiada się bardzo dobrze. Ale po chwili to za bardzo nie ma co. Jedynie cut scenki i eksploracje pierwszego budynku. Do walki nie doszedłem

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #404 dnia: Lutego 06, 2012, 12:53:41 am »
Przez te kilka lat moje szaleństwo na temat serii Star Ocean już nieco opadło na rzecz innych gier, ale to nadal bardzo fajny cykl. Przeszedł bym też część 4 gdybym miał na czym...

A zamiana na konsole, albo pożyczenie od znajomego; nie dało by rady?

Tak w ogóle to SO4, jest chyba "nielicznym wyjątkiem", gry z większych serii jRPG'ów, które doczekały się kontynuacji na PS3 bądź XBOX 360. Ogólnie to posucha na te nowe (stare?) maszyny, jeśli spojrzy się na te 'niekończące się serie'. Gdzie Suikoden VI, Persona 5, Dragon Quest wykorzystujący możliwości obecnych konsol (już nie wspominając o eksperymencie z DQX jako MMORPG), Kingdom Hearts III, jakaś porządna Mana, a może nawet Wild Arms 6, Grandia IV, czy też kolejna odsłona Shadow Hearts, Valkyrie Profile i SaGi... no gdzie one są, te staroszkolne jRPGi. Ba, chciałbym, aby był chociaż jakiś debiut, i być może tak jak to było w przypadku Okami, nawet tak spektakularny... (no dobra tu wyszło, dobrze się zapowiadające, Ni no Kuni). Tak czy siak, nie jest dobrze, a mogliby się wysilić i bez większego problemu zrobić grę z klimatem typowych jRPG'ów, ale z nowoczesnym podejściem systemowym, tak jak to było w FFXIII i Xenoblade. No cóż, czy ten gatunek gier czasem nie potrafi już wciągać i zaskakiwać, czy jest to wynik przejścia na obecne systemy i dominacji krótkich acz intensywnych FPS'ów. Sam już nie wiem...
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2012, 06:29:16 am wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #405 dnia: Lutego 06, 2012, 04:20:20 am »
Nie ma dzisiaj takiego szału na jRPG'i, ale dalej wychodzą takie czy inne przyzwoite tytuły. Wystarczy lepiej poszukać. To, że dużo nie wychodzi z Japonii to inna sprawa, bo faktem jest, że dzisiejszy rynek RPG jest zdominowany przez produkcje amerykańskie i europejskie. Co do wymienionych rzeczy, to jedno tylko chciałem jeszcze dodać:

Cytuj
Gdzie (...) kolejna odsłona (...) SaGi

Jest już od dawna, nazywa się The Last Remnant. Serio, ta gra to systemowo SaGa, choć z wyglądu przypomina FF12.

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #406 dnia: Lutego 06, 2012, 06:24:41 am »
Nie ma dzisiaj takiego szału na jRPG'i, [...] bo faktem jest, że dzisiejszy rynek RPG jest zdominowany przez produkcje amerykańskie i europejskie.

Też chciałem poruszyć tą kwestię, ale to rozmowy na nowy wątek, aby nie offtopować. Dodam tylko, że klimat gotycko-baśniowych RPG'ów (tj. typowo europejskich i amerykańskich), umiał świetnie, przez pryzmat japońskiej mentalności, przedstawić Yasumi Matsuno. Mam też nadzieję, że ponownie uda się mu, pod skrzydłami Level-5, stworzyć coś unikalnego i niezapomnianego. Tylko dlaczego jest to ponownie projekt na handhelda?

[...] Ale dalej wychodzą takie czy inne przyzwoite tytuły. Wystarczy lepiej poszukać.

Tak, takie gry są, ale nie posiadają już one tej nutki japońskiej wariacji, w tak dużym stopniu jak np.: Persona, Dragon Quest czy Kingdom Hearts. Te gry, wręcz przeciwnie, na siłę starają się być amerykańskie, co im jednak za bardzo i tak nie wychodzi. Vide The Last Remnant, White Knight Chronicles czy Lost Odyssey. Cóż, nie zaprzeczę, że jest to jakaś alternatywna opcja dla tego gatunku.

Co do wymienionych rzeczy, to jedno tylko chciałem jeszcze dodać:

Cytuj
Gdzie (...) kolejna odsłona (...) SaGi

Jest już od dawna, nazywa się The Last Remnant. Serio, ta gra to systemowo SaGa, choć z wyglądu przypomina FF12.

No, ciekawie tu to ująłeś, szkoda jeszcze, że nie ma tego specyficznego artystycznego podejścia.
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2012, 06:34:26 am wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #407 dnia: Lutego 06, 2012, 01:42:47 pm »
A zamiana na konsole, albo pożyczenie od znajomego; nie dało by rady?

Po ostatnich przeżyciach z Wii, z którym musiałem się obchodzić gorzej niż jajkiem, to wole nie. Wszyscy znajomi posiadający konsole dbają o nie w stopni dla mnie nie osiągalnym. Sprzedałbyś płytę z grą PS3 tylko dlatego, że miałaby niewielką ryskę, albo odnosił do serwisu sprzęt tylko dlatego, że napęd Blu Ray/DVD chwile pracował ciut głośniej niż zwykle. Codzienne polerowanie Wii mnie już dobijało...

Niebawem i ja będę testowac więc też wystawię swoją opinię. Chwilę grałem i zapowiada się bardzo dobrze. Ale po chwili to za bardzo nie ma co. Jedynie cut scenki i eksploracje pierwszego budynku. Do walki nie doszedłem

Nie zapomnij odwiedzić Peppity. Moja ulubienica. Szkoda, ze nie można zwerbować jednej z tych lisich panien szwendających się po hotelu.

 
a może nawet Wild Arms 6,

Część 6 jest. Nazywa się Wild Arms XF i wyszła na PSP. Bardzo ciekawa, ale szalenie trudna.

Jest już od dawna, nazywa się The Last Remnant. Serio, ta gra to systemowo SaGa, choć z wyglądu przypomina FF12.

Jak dla mnie to nieco poważniejsza Grandia w oprawie z FFów...
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2012, 02:00:35 pm wysłana przez aysnel »

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #408 dnia: Lutego 06, 2012, 02:50:04 pm »
Po ostatnich przeżyciach z Wii, z którym musiałem się obchodzić gorzej niż jajkiem, to wole nie. Wszyscy znajomi posiadający konsole dbają o nie w stopni dla mnie nie osiągalnym. Sprzedałbyś płytę z grą PS3 tylko dlatego, że miałaby niewielką ryskę, albo odnosił do serwisu sprzęt tylko dlatego, że napęd Blu Ray/DVD chwile pracował ciut głośniej niż zwykle. Codzienne polerowanie Wii mnie już dobijało...

No, ja nieco bardziej wyrozumiałych znajomych miałem, jeśli chodzi o te sprawy. Ale nie powiem, nic tak nie wkurza jak porysowana płyta, o którą dbano przez tyle lat. Sam jak pożyczałem miałem obawy, aby nic przypadkiem nie uszkodzić, ale nie przesadzałem, kurczę wszak grałem tylko, a nie jadłem (itp.) na tych konsolach/płytach. Dodam jeszcze, że na takie zamiany, to Gacka, Wii i kilka innych konsol ogrywałem, gdy ich jeszcze nie miałem na własność (prawdę mówiąc to od Big N nadal nie mam żadnej stacjonarnej konsoli, być może dlatego, że od znajomego zawsze pożyczałem i nie musiałem kupować własnych).

Część 6 jest. Nazywa się Wild Arms XF i wyszła na PSP. Bardzo ciekawa, ale szalenie trudna.

Tak, tak, wyszła, ale znowuż jest to tylko handheld.

Cytuj
Gdzie (...) kolejna odsłona (...) SaGi

Jest już od dawna, nazywa się The Last Remnant. Serio, ta gra to systemowo SaGa, choć z wyglądu przypomina FF12.

Jak dla mnie to nieco poważniejsza Grandia w oprawie z FFów...

Ahh, obaj lawirujecie z tą SaGą, chociaż nie powiem, że nie jest tak w zupełności.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2012, 03:24:14 pm wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #409 dnia: Lutego 06, 2012, 03:51:39 pm »
The Last Remnant to SaGa systemowo, bo robili ją ludzie od SaGa. Nie do końca wiem o jakim "specyficznym artystycznym podejściu" mowa, bo każda SaGa wyglądała inaczej. Wystarczy spojrzeć jak oba Frontiery się różnią. No ale rozwój umiejętności, możliwość walczenia różnymi brońmi, brak levela, drobny ale konsekwentny rozwój postaci po każdej walce, rosnąca proporcjonalnie do naszego rozwoju siła przeciwników, to wszystko są cechy SaGa. Gra się oczywiście różni, ale duchowo jest to kontynuacja tamtej serii.

Przy okazji, wydawało mi się, że to temat o Star Ocean heh.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #410 dnia: Lutego 06, 2012, 04:15:42 pm »
Mogliby wreszcie skończyć tłumaczenie SO: Blue Sphere na język angielski...

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #411 dnia: Lutego 06, 2012, 05:00:50 pm »
Nie do końca wiem o jakim "specyficznym artystycznym podejściu" mowa, bo każda SaGa wyglądała inaczej. Wystarczy spojrzeć jak oba Frontiery się różnią.

No jak nie wiesz, chodzi o te specyficzne tła, koncept świata, same arty, no i to związanie 2D z 3D. Sam mi kiedyś zwracałeś na to uwagę.

Przy okazji, wydawało mi się, że to temat o Star Ocean heh.

Dobrze Ci się wydawało, dlatego też kończę; chyba, że chciałbyś skopiować posty i kontynuować w innym wątku?

Mogliby wreszcie skończyć tłumaczenie SO: Blue Sphere na język angielski...

Sam kiedyś chciałem grać po japońsku, ale wtedy jeszcze słabo znałem krzaki, a teraz wolę poczekać już na tłumaczenie. Ale, nie wiem, czy nie będzie to trwało tak długo, jak analogiczne tłumaczenie Gensō Suikogaiden. Cóż trza czekać...
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2012, 05:11:48 pm wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #412 dnia: Lutego 07, 2012, 04:12:11 pm »
Kopiować mi się nic nie chce, ale zachęcam do rozruszania tego tematu, który założyłem jakiś czas temu, a którym się nikt nie przejął.

Ontopic:

SO2 było fajne.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #413 dnia: Lutego 07, 2012, 05:24:26 pm »
Ale SO1 moim zdaniem lepsze.

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #414 dnia: Lutego 13, 2012, 12:00:47 pm »
Ale SO1 moim zdaniem lepsze.

SO na SNES'a i tak jest najlepsze.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #415 dnia: Lutego 13, 2012, 06:50:27 pm »
Akurat to ze SNES'a ma trochę błędów. Lepiej zagrać w poprawioną wersję na PSP (aczkolwiek tryb eksploracji świata mogli zostawić po staremu).

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #416 dnia: Lutego 13, 2012, 07:02:06 pm »
Ok, udało mi się dziś przebrnąć przez Disc 1 i póki co muszę przyznać, że bieganie po Elicoor II nużyło mnie niesamowicie, marzyłem żeby z Vanguard przenieść się na jakiś front, a tu kolejne wypadki i witamy w średniowieczu...ugh. Ogólnie nie jestem szczególnie zachwycony póki co, bo ciągle biegam na ratunek pomocniczkom Nel, niszczę ćwoków w świątyniach itp. itd. Ciągle odciąganie od wątku głównego mi się nie spodobało.

Co do walk, są dynamiczne, ciekawe, lecz zdecydowanie bardziej wolałem SO:FD I SO2, tam specjale potrafiły dewastować wrogów masowo, a w SO3 póki co najlepszy specjalny atak to Hammer of Might Cliff'a. Skład drużyny przez cały disc 1 ograniczał też się w sumie tylko do Fayt'a i Cliff'a, reszta pojawiała się i znikała, dość irytujące. Skoro o walkach mowa, to strasznie nienawidzę tego, że można zginąć przez MP, to chyba najgłupsza rzecz jaką widziałem, ale to tylko moje zdanie. Nie spodobało mi się też okrojenie składu do 3, bardzo chciałem mieć trzech hard hitter'ów i jednego healera, ale nie ma opcji na takie coś. Na marginesie skoro o leczeniu mowa, jest w tej grze coś takiego jak healer? Póki co najlepsza była w tym Nel, a jej Healing i tak pozostawia wiele do życzenia. Inna sprawa to skille, w poprzednich SO miałeś całą liste odpowiedzialnych za przeróżne rzeczy skille, a ty masz tylko cztery, kolejny bad move. Ogólnie, w porównaniu do SO:FD i SO2, skiepścili system po całości IMO.

Item Creation też pozostaje dla mnie zagadką, nie mam pojęcia jak wyprodukować coś sensownego, mimo tego, że używam najlepsze postacie jakie mam(np. w Smithery, czyli Fayt, Cliff i Nel/Albel), może jeśli zrozumie o co chodzi w tym całym chaosie, to będzie lepiej, bo póki co znów lepsze w tej kwestii są poprzednie SO.

Podsumowując, gra jest ciekawa, lecz w porównaniu do poprzednich SO, niestety pozostawia do życzenia. Strasznie drażni mnie wolno posuwający sie do przodu wątek główny jak już wspomniałem, dopiero na dysku 2 schodzimy z planety, która nie ma nic wspólnego z całą resztą galaktyki, the fuck...

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #417 dnia: Lutego 13, 2012, 10:26:30 pm »
Item Creation też pozostaje dla mnie zagadką, nie mam pojęcia jak wyprodukować coś sensownego, mimo tego, że używam najlepsze postacie jakie mam(np. w Smithery, czyli Fayt, Cliff i Nel/Albel), może jeśli zrozumie o co chodzi w tym całym chaosie, to będzie lepiej, bo póki co znów lepsze w tej kwestii są poprzednie SO.

A rekrutowałeś też innych wynalazców?  W skrócie otrzymanie przedmiotu zależy od tego kogo  wyznaczymy na szefa danego zespołu podczas Item Creation i wysokości zapłaty. Umiejętności posczególnych postaci też mają znaczenie. Do otrzymania pewnych przedmiotów potrzeba jednak obowiązkowej obecności niektórych twórców.

Ok, udało mi się dziś przebrnąć przez Disc 1 i póki co muszę przyznać, że bieganie po Elicoor II nużyło mnie niesamowicie, marzyłem żeby z Vanguard przenieść się na jakiś front, a tu kolejne wypadki i witamy w średniowieczu...ugh. Ogólnie nie jestem szczególnie zachwycony póki co, bo ciągle biegam na ratunek pomocniczkom Nel, niszczę ćwoków w świątyniach itp. itd. Ciągle odciąganie od wątku głównego mi się nie spodobało.


Z czasem akcja dostaje potężnego kopa aczkolwiek pewne wydarzenia fabularne raczej nie przypadną ci do gustu, jeśli dobrze rozgryzłem twoje preferencje. W każdym razie  klimat ulegnie poważnej zmianie. Chociaż jeśli ktoś grał w Xenosagę poczuje się jak w siódmym niebie.

Na marginesie skoro o leczeniu mowa, jest w tej grze coś takiego jak healer? Póki co najlepsza była w tym Nel, a jej Healing i tak pozostawia wiele do życzenia.

Sofia i ewentualnie Mirage o ile grasz  w wersję Director Cut's i masz wolne miejsce. Niestety nie ma już możliwości rekrutacji wszystkich bohaterów, chociaż w podstawowej wersji SO3 na upartego dało się to zrobić.

Na marginesie skoro o leczeniu mowa, jest w tej grze coś takiego jak healer? Póki co najlepsza była w tym Nel, a jej Healing i tak pozostawia wiele do życzenia.

Rzecz jest taka, że nie ma siły by tą grę obiektywnie ocenić o czym świadczą ogromne rozbieżności w notach. Wszystko zależy od preferencji gracza, jego wykształcenia i światopoglądu. Jeśli ktoś jest bardzo wierzący to dla niego ten tytuł będzie po prostu bluźnierstwem (sam zobaczysz dlaczego).  Osoby które natomiast interesują się filozofiami dotyczącymi początku i przeznaczenia wszechświata powinny być naprawdę zadowolone.
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2012, 10:44:32 pm wysłana przez aysnel »

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #418 dnia: Lutego 14, 2012, 03:50:44 pm »
Niet, nie rekrutowałem innych, ale właśnie zerknąłem na artykuł o item creation na głównej, więc powinno coś się zacząć dziać teraz. Dzięki za tip.

Co do akcji, rzeczywiście zrobiło się lepiej na Disc 2, cała sprawa z 4D przypadła mi do gustu.

Chciałem się też spytać o jakiś dobry team, bo póki co używam Cliff'a, Albela i Fayt'a i nie ma żadnych problemów, ale jeśli juz trzeba się uleczyć, robi się ciężko. Wspomniałeś o Mirage i prawdopodobnie ją będę używał, ale nie wiem kogo zamienić, Cliff czy Albel, jak myślisz?

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #419 dnia: Lutego 14, 2012, 08:01:34 pm »
Ja osobiście wolałem Albel'a chociaż ma tylko jedną rękę. Jednak to było chyba raczej z sentymentu. Z drugiej strony Albel jest szybki a Cliff rusza się jak mucha w smole. Osobiście jednak zwykle kompletuje drużynę z postaciami, które lubię nie patrząc na ich "osiągi". Niestety jeśli jesteś ponownie w przestrzeni kosmicznej i masz Albela to już się go nie pozbędziesz... Cliffa też nie. Dodatkowo nie zwerbujesz ponownie Nel, o ile masz wersję Director's Cut. Mirage dostaniesz pod koniec gry. Aha Maria też potrafi dobrze leczyć z tego co pamiętam.

PS: Widzę, że lubisz Valkyrie Profile. Jeśli to cię interesuje, to w SO3 można spotkać dwie postacie z tejże gry jako dodatkowych przeciwników.
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2012, 08:24:51 pm wysłana przez aysnel »