Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 2944565 razy)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39480 dnia: Kwietnia 14, 2013, 01:07:19 pm »
Ok, jasne przepraszam, macie rację. Możliwość wykonania drugiego skoku JEDYNIE w czasie zajebiście krótkiego czasu wznoszenia się postaci i kompletną niemożliwością jego wykonania jeśli choć przez nanosekundę dłużej przytrzymasz X jest świetnym pomysłem.
10/10 would double jump again.

Szkoda, że w innych grach nie wpadli na ten pomysł!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2013, 01:09:33 pm wysłana przez Solidus »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39481 dnia: Kwietnia 14, 2013, 02:14:34 pm »
Pal licho na charakter jumpowania, ale ciekawą kwestią jest znajdujące się na gejmfaku pytanie "How did Kratos get the Double Jump Power?". Szkoda, że więcej osób nie pokusiło się o rozwiązanie tej zagwozdki.
Oki Doki Man

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39482 dnia: Kwietnia 14, 2013, 04:57:33 pm »
A ja dopiero teraz odkrywam uroki jRPG na PS3. Jak na razie ukończyłem Tales of Graces F, który niestety rozczarował. Gra wprawdzie dobra, ale nic ponadto.  Wszystko rozbija się o źle rozplanowany scenariusz. (Na szczęście szybko znalazłem kupca na tą pozycję :) )Teraz przechodzę Atelier Rorona. Tytuł naprawdę wciąga, ale tak jak jego poprzednicy na PS2...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2013, 06:12:11 pm wysłana przez aysnel »

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39483 dnia: Kwietnia 14, 2013, 05:56:09 pm »
Z Wii to prawda, ale na potrzeby PS3 dołożono 9-ty rozdział, który na tle całości prezentuje się nawet nawet, chociaż zakończenie rodem z Czarodziejki z Księżyca.  Chodzi mi o to, że przez większość gry nie dzieje się specjalnie wiele, natomiast najbardziej wciągające momenty pozostawiono na koniec przez co przytłaczają. Szkoda, ze nie rozmieścili ich bardziej równomiernie. Tak samo jak subquesty. Na początku ze świeczką ich szukać a te pierwsze po jakimś czasie znikają. Największa ilość jest w 8-smym rozdziale i nie wiadomo czy zajmować się nimi czy kończyć powoli zabawę.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2013, 06:11:37 pm wysłana przez aysnel »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39484 dnia: Kwietnia 14, 2013, 06:08:52 pm »
Samo pochodzenie podwójnego skoku Kratos'a jakoś mnie nie ciekawiło. Czasem trzeba oddzielić elementy gameplay'u od fabuły. Jakby był to element typu "Kratos nagle ma mechaniczne ramię i twierdzi, że miał je od samego początku" to bym jeszcze zrozumiał zdziwienie ludzi.

Cytuj
Nope, slasherem jest Bayonetta, MGR, DMC ale nie GoW, bo tym tropem Darksiders też jest slasherem, a na upartego Legend of Zelda też.
Ok. Zapytam inaczej - jakie cechy GoW posiada, których nie posiadają slasher'y?

Cytuj
Bo to gra z Wii, lol ;p
Psst!
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39485 dnia: Kwietnia 14, 2013, 06:35:40 pm »
Samo pochodzenie podwójnego skoku Kratos'a jakoś mnie nie ciekawiło. Czasem trzeba oddzielić elementy gameplay'u od fabuły. Jakby był to element typu "Kratos nagle ma mechaniczne ramię i twierdzi, że miał je od samego początku" to bym jeszcze zrozumiał zdziwienie ludzi.

Tu nie chodzi o fabularny kontekst, ale o ogólne próby wyjaśnienia tego zjawiska, tj. zważ na wymyślne odpowiedzi fanów:

Cytuj
[...] Is this simple written off as "he is the son of Zeus and can basically do a lot of amazing, godly like things"? Thoughts?
Cytuj
He farts...powerfully (and inaudibly).
Cytuj
Dante was only a Christian crusader general and he could double jump too. Just sayin'.
Cytuj
Same place every other double jumping character since the dawn of time. Programmer.
Cytuj
I guess that's what happens when you get a high rank in the military in the old days. I mean look at Dante, he's a general and he can double jump.
Cytuj
Like Chuck Norris, when Kratos jumps he pushes the Earth down.

Nie wiem jak dla was, ale dla mnie one są epickie.
Oki Doki Man

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39486 dnia: Kwietnia 15, 2013, 10:56:08 am »

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39487 dnia: Kwietnia 15, 2013, 09:09:35 pm »
CIACH
Przypominają mi gadki półgłówków z zawodówki w mojej szkole, sorry, no bonus.

O ile także zbytnio nie trawię takiego typu humoru, tak w poyższym przypadku dałem sie jemu ponieść. Nie wiem czemu, bo był tam i absurd i powaga lub też oryginalność i suchary, czort wie, ale jak dla mnie ta "swoistość", w tym konkretnym przypadku, była jednak rozśmieszająca.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2013, 09:11:17 pm wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39488 dnia: Kwietnia 15, 2013, 11:08:50 pm »
Nie wiem jak 3, ale wcześniejsze God of Wary to jak najbardziej slashery. To, że nie składają się wyłącznie z napierdalania niewiele tutaj zmienia - inne gry też nie.
Cytuj
Tyle, że to moja sugestia - takie gry jeśli miałyby wyjść w pudełku to - "na cholerę". Ale jest cyfrowa dystrybucja, w której nadal jest więcej gówna niż perełek.
Nie wiem skąd pogląd, że eksploatowanie marki jest lepsze lub gorsze w zależności od rodzaju dystrybucji, ale się z nim nie zgadzam.

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39489 dnia: Kwietnia 16, 2013, 08:37:53 pm »
Mimo iż sam ostatnio określiłem GoWa jako slasher, to jednak przyznaję Musiolowi rację. GoW to action-adventure pełnymi garściami czerpiący z Onimushy czy Devil May Cry które podobnie jak GoW zawierały elementy slashera (tyle, że GoW bardziej pasuje do pojęcia slasher niż ww tytuły).
Zaraz, zaraz... to Devil May Cry też już nie jest slasherem? To cokolwiek jeszcze nim jest, czy e tam?

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39490 dnia: Kwietnia 16, 2013, 10:31:02 pm »
Chodzi o to, że Devil May Cry, Onimusha, God of War to gry które łączą w sobie elementy wielu gatunków z dużym naciskiem na action-adventure. Mamy elementy platformowe, i te wcześniej wymienione i coś co nazywamy slasherem. W GoW mamy dużo zaczerpniętych elementów gameplayu z takich gier jak Devil May Cry i Ico. Devil May Cry miał być początkowo Resident Evil, więc zostało chocby to symboliczne rozwiązywanie zagadek i to bardziej gra action-adventure. Metal Gear Rising czy Bayonetta - tam mamy największy nacisk na slasherowanie, gdzie to jest głównym punktem gameplayu - gdzie ww tytułach wygląda to trochę inaczej. Chyba stąd ta różnica, poza tym ja osobiście rzadko szufladkuję cokolwiek, czy to muzyka czy to gry, ważne żeby ten główny jakby gatunek odróżniać, no chyba że sytuacja wymaga bardziej szczegółowego rozeznania.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2013, 10:33:59 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39491 dnia: Kwietnia 17, 2013, 12:07:23 am »
W GoW mamy dużo zaczerpniętych elementów gameplayu z takich gier jak Devil May Cry i Ico.
To ja chyba grałem w jakieś inne ICO. A już na pewno w inne God of War :D

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39492 dnia: Kwietnia 17, 2013, 02:16:12 am »
Mimo iż sam ostatnio określiłem GoWa jako slasher, to jednak przyznaję Musiolowi rację. GoW to action-adventure pełnymi garściami czerpiący z Onimushy czy Devil May Cry które podobnie jak GoW zawierały elementy slashera (tyle, że GoW bardziej pasuje do pojęcia slasher niż ww tytuły). Gdyby tak do tego podchodzić to jak już zostało powiedziane i Zelda byłaby określana jako slasher, albo np Kingdom Hearts - bo używamy miecza do krojenia hord przeciwników. Np.

Trochę się zakręciłem jak to czytałem, ale jeśli chodzi o Kratosa to poprzez pryzmat stylistyki/koncepcyjny, nie jest on pełnoprawnym slasherem, jednak gdy weźmiemy pod wzgląd samą rozgrywkę i system jej prowadzenia to bez wątpienia jest to slasher. To, że ktoś klepie wrogów używając tylko L-kwadratowej kombinacji i nie korzysta z innych możliwości systemu walki, jaki Kratos oferuje, nie świadczy wcale o tym, że ta gra nie ma slasherowej formy - bo ma i to w dodatku bardzo dobrze wypadającą.

Cytuj
Co do dzisiejszej generacji. Osobiście zatrzymałem się na prev genach (czy jak to się tam fachowo zwie) i jakoś dalej nie chce mi się iść, nie chce mi się kupować PS3 (poza jednym ważnym i bardzo zachęcającym powodem), bo zaczyna mnie denerwować że tak naprawdę casuale decydują o tym jak będzie wyglądać FFXIII-3 czy MGSV, bo to pod nich robione są dzisiejsze gry. [...]

Zgodzę się całkowicie, że podejście casualowe (lub też nastawianie gier wyłącznie pod taki kierunek produkcyjny, i argumentowanie, że jest on jedynym słusznym), jest zmorą obecnego rynku. Strasznie wkurza namiastkowość samych współczesnych gier, jeśli porównamy je ze starszymi tytułami. Deweloprzy mają ogrom możliwości, aby dostarczyć ciekawe tytuły, lecz z nich nie korzystają. Upraszczają samą schematykę gry, mówiąc nam, że będzie ona dopracowana z każdej możliwej strony, ale jak wiemy tak nigdy nie jest... Dopracowane to oni mają jedynie model wypuszczania niepełnej gry, aby moć na niej zarobić jeszcze później. Z tych wszystkich względów i ja swoją obecną uwagę skupiam przeważnie na prev/past-genach, lub też nawet forgotten-genach.

Cytuj
Co do Wii, ogólnie jestem oczarowany grami na tą konsolę mimo iż też jej nie posiadam, podobnie jak PS3. Ale podczas okazyjnego obcowania zdecydowanie wybieram Wii i jej odgrzewane kotlety mimo tego, że z PlayStation dużo spędziłem czasu to na dzień dzisiejszy PS3 i PSdalej idą w pieruny ze względu na gry jakie wychodzą. Uwielbiam Epic Mickey, Zeldy, Dragon Questy (których nie ma duzo na Wii ale w cholerę jest ich na NDSa), Final Fantasy Crystal Chronicles i możliwość grania z kumplem który posiada tą grę na DSa.

Wii (być może Wii U) jawi się dla mnie jako ciekawa konsola, w skutek tego, że nie rażą mnie jej odtwórcze tytuły. Powodem jest to, że one potrafią najnormalniej bawić. Gdy słyszę, że ma powstać kolejne Mario/Zelda/Metroid itd. to jestem zawsze ciekaw co Nintendo nam dostarczy, w przypadku zaś inych tasiemców nie muszę zastanawiać się wcale, no chyba, że nad tym co wytną nam z gry.

Cytuj
Strasznie nie podoba mi się wizja w której przy kupowaniu gier i muzyki dostajemy do wyboru jedynie wersję cyfrową, a patrząc na to jak się tej dystrybucji powodzi zaczynam się martwić czy pomijając jakieś wypasione kolekcjonerki za 500zł będę w stanie kupić sobie np Tombi 4 za 100zł jakiś czas po premierze w pudełku. Nie podoba mi się też ta facebookowa wizja PS4.

O ile cyfrowa dystrybucja jest przeze mnie dobrze postrzegana, to cenowe zabiegi już niekoniecznie. Co do wizji wiecznie śledzących nasze poczynania konsol, które zbierają niezbędne informacje o naszych upodobaniach i przekazują je do sztabu socjotechników, też jestem złowrogo nastawiony. W sumie to do next-genów mam sceptyczne podejście i towarzyszą temu w większości same obawy oraz nadzieje, że trafi się przynajmniej jeszcze jakaś dobra gra.
Oki Doki Man

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39493 dnia: Kwietnia 17, 2013, 07:39:00 pm »
No ceny rzędu 200zł nowych gier w wersji cyfrowej to czysty absurd i wyzysk. Nieraz jak patrzę, to niezłe promocje się trafią nawet jeśli nie jest się w plusie, jak np ostatnio widziałem dwupak GTA Liberty i Vice City Stories za jakąś fajną cenę i takie coś rozumiem jeszcze.

Druga sprawa co do Kratosa, przyznam mam problem z chaotycznym pisaniem w sposób który rozumiem tylko ja i tylko podczas pisania, mieszam ogólnie, ale napisałem że GoW jak najbardziej posiada dużo elementów slashera (czy Hack 'n' Slash jak to określają na wiki - choć ten termin bez żadnych przeszkód kojarzy mi się jednoznacznie z grami typu Diablo, ale jak na wiki jest napisane ten termin jest teraz szerzej stosowany do gier typu Bayonetta czy GoW) ale nie jest to jedynie slasher, bo to mix gatunkowy. Nie wiem, temat się zrobił. Czy GoW to slasher? Ja twierdze, że w dużej części tak, ale ze względu na te inne elementy zapożyczone m. in. z Ico - jak podsuwanie różnych pudeł czy kolumn żeby Kratos czy Ico mogli gdzieś doskoczyć wspiąć się. Wiadomo, ICo głównie kojarzy się z tym ciągnięciem i pomaganiem przez całą grę tej dziewczynie co imię Yorda nosi. Czyli można powiedzieć że jest to action-adventure, slasher i coś tam jeszcze może by się znalazło. Tak sobie myślę, specem oczywiście nie jestem, ale wiem że spośród Metal Gear Rising i God of War to zepsuty projekt Kojima Productions jest pełnoprawnym takim właśnie slasherem.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39494 dnia: Kwietnia 18, 2013, 08:30:01 pm »
Dyskusję odnośnie Metal Geara przeniosłem :)

BTW, ależ ożywienie na forum!

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39495 dnia: Kwietnia 18, 2013, 08:32:23 pm »
Dyskusję odnośnie Metal Geara przeniosłem :)

BTW, ależ ożywienie na forum!
I dobrze, nie lubię TO :).

A ożywienie jak najbardziej cieszy. Od dawna nie oczekiwałem odpowiedzi na forum SZ ;)

Offline DrepagPL

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 78
  • If you want fight, just say!
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39496 dnia: Kwietnia 23, 2013, 06:33:15 pm »
Napisalem drugiego FanFika pod tytulem: Zdrada. Jak chcecie to czytajcie. ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2013, 06:40:54 pm wysłana przez Megafil666 »

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39497 dnia: Kwietnia 23, 2013, 06:38:50 pm »
Napisalem drugiego FanFika pod tytulem: Zemsta. Jak chcecie to czytajcie. ;)
Jest Zdrada, ale nie Zemsta.
Fail, bo sam nie pamiętasz co napisałeś.
I'm in Space!

Offline DrepagPL

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 78
  • If you want fight, just say!
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39498 dnia: Kwietnia 23, 2013, 06:40:33 pm »
O szlag...

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39499 dnia: Kwietnia 24, 2013, 12:31:15 am »
wniosek ze nie mógł się zdecydować nad tytułem ;x