Z braku innych, ciekawszych tematów porozmawiajmy sobie o produkcji, z którą raczej nikt z nas nie będzie miał styczności (no może oprócz Chocobo, gdy ten znów wyjedzie do Azji Wschodniej, heh).
Gunslinger Stratos to typowa jak dla Japończyków gra akcji zmierzająca na automaty arcade. Prace nad nią prowadzi studio Byking. Square Enix oficjalnie pełni rolę wydawcy aczkolwiek trzyma oko na cały projekt dzięki osobie wyznaczonej na producenta tj. pana Nobuki Kadoi. Od strony Byking dyrektorem został Shinichiro Obata, koncepcją świata gry zajął się Gen Urobuchi, natomiast za dizajn postaci odpowiadają Mari Shimazaki, Arco Wada, Shigeto Koyama.
Podczas zabawy gracze wykorzystają specjalny, podwójny kontroler w kształcie broni, który jednak w razie potrzeby da radę połączyć fizycznie w jedną całość. W zależności od przebiegu akcji, kontroler może posłużyć jako typowe, dwa samodzielne gnaty bądź po scaleniu również za pistolet maszynowy czy shot gun. Jeszcze inna konfiguracja odda nam w ręce na przykład wyrzutnię rakiet. Jak zapowiadają twórcy w grze zaimplementowano setki rodzajów uzbrojenia, aczkolwiek dostęp do takiego czy innego zależy od wyboru bohatera, których będzie zatrzęsienie.
Czym byłaby współczesna gra arcade, bez trybu kooperacji? Oczywiście możliwa jest wspólna zabawa przeciwko przeciwnikom sterowanym przez CPU lub innym graczom. Ogólnie rzecz biorąc produkcja oferuje cztery tryby rozgrywki: Nationwide Battles, Local Arcade Team vs Other Players Across the Nation, Personal Missions, Cooperative Missions.
Projekty plansz, gdzie będą mieć miejsce dynamiczne strzelaniny bazują na rzeczywistych miejscach np. tokijska dzielnica Shibuya. Znaczna cześć widocznych elementów może zostać zniszczona, co wpłynie zauważalnie na rozgrywkę.
SE już planuje ogólnokrajowy turniej z pieniężnymi nagrodami. Zabawa odbywa się w kabinach wyposażonych w 60-calowy ekran plazmowy HD pozwalający wyświetlać obraz z szybkością 60-ciu klatek na sekundę. Dla potrzeb graczy umożliwiono dostęp do mobilnej witryny NESiCA, gdzie chętni zakupią m.in wirtualne przedmioty do personifikacji wybranego bohatera np dodatkowy oręż, ale również nowe kostiumy i akcesoria. na szczęście dla biedniejszych osób nie będzie transakcji w prawdziwej walucie a tylko dzięki specjalnym punktom zdobytym podczas gry. Graczom pozwala się łączyć w stałe klany czy inne grupy, mogące prowadzić handel pomiędzy sobą.
Jeśli to czytasz równie dobrze możesz kliknąć ten link i odwiedzić nas na Facebooku.
Dodaj komentarz
Wpisz treść komentarza w opowiednim polu. Pamiętaj, że HTML jest niedozwolony.
Niezarejestrowani użytkownicy uzupełniają również pole autora.
Konieczna jest również weryfikacja niezalogowanych użytkowników.
Wypowiedzi obraźliwe, infantylne oraz nie na temat będą moderowane - pisząc postaraj się zwiększyć wartość dyskusji.